تجربه؛ تخصص و کیفیت را یکجا گرد آورده ایم

افتتاحیه چیست؟

مراسم افتتاحیه یکی از اصلی ترین و تأثیر گذارترین مرحله در تأسیس، راه اندازی و معرفی یک شرکت، مؤسسه و یا کارخانه به عموم مردم یک شهر، منطقه و یا کشور است. نحوه برگزاری افتتاحیه بسیار مهم بوده و در جلب توجه مشتری و خریداران نقش به سزایی خواهد داشت. برگزاری صحیح و تأثیر گذار از اصول خاصی پیروی نموده و یک مرحله بسیار مهم و ضروری در راستای معرفی شرکت و اهداف آن به شمار می آید.

مراحل برگزای مراسم افتتاحیه

گام اول در برگزای این مراسم، انتخاب مکان و فضای مناسب می باشد. انتخاب این فضا باید متناسب با تعداد میهمان ها، تشریفات پذیرایی و چیدمان وسایل برگزاری مراسم انجام گیرد. معمولا انتخاب فضاهای بزرگ بهتر بوده و امکان مانور وجود دارد.

گام دوم نحوه دعوت و حضور میهمانان و یا اعضای شرکت یا موسسه مورد نظر بوده که بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. متن دعوت از میهمانان و مدیران اصلی و درج نشان شرکت بر روی کارت دعوت امری بسیار مهم و ضروری تلقی می گردد. متن ارائه شده توسط مدیر، مدیرعامل و یا مسئول اصلی شرکت تأثیر بسیار زیادی در آینده کاری شرکت داشته و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

گام سوم بریدن ربان با قیچی تزئین شده و افتتاح رسمی و آغاز به کار شرکت می باشد. توجه به انتخاب رنگ ها، چیدمان میز و صندلی و تشریفات پذیرایی موضوعی بسیار مهم بوده و قابل اغماض نمی باشد.

توجه داشته باشید اگر مراسم افتتاح بسیار رسمی برگزار شود، استفاده از رنگ های سرد و تیره مناسب تر بوده و فضای وزین تر ایجاد می نماید.

تشریفات پذیرایی در مراسم افتتاحیه

تشریفات پذیرایی از بخش های مهم مراسم افتتاح بوده که از چند بخش نوشیدنی ها، کیک، شیرینی و میوه تشکیل یافته است.

بهترین ایده به منظور انتخاب کیک این مراسم، درج لوگوی شرکت به شکل ساده و بسیار شیک بر روی کیک می باشد.

خدمات مراسم افتتاحیه

توجه به دمای هوای محیط برگزاری بسیار مهم بوده و توصیه می گردد سیستم های سرمایشی و گرمایشی موجود در مراسم های افتتاحیه مناسب با دمای هوا عمل نموده و از گرم کردن و یا سرد کردن بیش از حد محیط خودداری شود.  پوشیدن لباس فرم و یکدست برای کارکنان شرکت و یا موسسه الزامی بوده و نظم بسیار زیادی در فضای مراسم ایجاد می نماید. پخش یک موسیقی آرام و دلنواز سنتی می تواند یک فضای بسیار لذت بخش ایجاد نماید. نکته ی دیگر، نحوه چیدمان میز و صندلی های میهمان بوده که بهتر است اشراف کامل به جایگاه اصلی سخنران ها و برگزارکننده های مراسم داشته و در فاصله ای مناسب از این جایگاه سازمان دهی شده باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *