تشریفات عروسی

یکی از رویدادهای بسیار مهم در زندگی هر شخص روز ازدواج و مراسم عروسی هست؛که با حضور بستگان و خویشاوندان لحظات بیادماندنی و خاطره انگیز که دیگه تکرار نمیشه؛ ثبت میشه.

در این بخش ما تلاش کردیم شما عزیزان رو با آداب و رسوم برگزاری عروسی تو کشورهای دیگه که بسیار جالب توجه هستن آشنا کنیم.

تشریفات عروسی در چین:

در چین مرسوم هست؛ بزرگان فامیل و یا افراد سالخورده؛ عروس و داماد رو راهی خونه بخت می کنن؛ و دراین موقع دختران مجرد نباید حضور داشته باشن.چون این کار رو بسیار بدیمن می دونن؛ زمانی که عروس خانواده اش رو ترک می کنه با گریه همراهه.

در زمان برگزاری مراسم مرسومه که عروس و داماد یه دستمال پارچه ای قرمز که روی اون تصویری از اردک دوخته شده رو به هم هدیه میدن این کار به این معناست که اونها قصد دارن؛ برای همیشه کنار همدیگه با خوشبختی زندگی کنن.

تشریفات عروسی در کره:

در کره عروسها با خود عهد می بندند؛ که برای همیشه از دستورات همسرشون پیروی کنن و در مقابل اونها سکوت اختیار کنن؛ و مرسومه که بعد از مراسم عروسی در روز اول زندگی مشترکشون عروس سکوت اختیار کنه. و به خودش اجازه نمیده حتی کلمه ای با همسرش صحبت کنه.

تشریفات عروسی در آلمان:

در کشور آامان رسم بر اینه که؛ مهمانان مراسم عروسی ظروف قدیمی خودشون رو به محل برگزاری مراسم میارن و در یه زمان همه ظرفها را می شکنن. عروس و داماد موظفند تمامی ظروف شکسته شده رو جارو کنن. این کار به این معناست که؛ اونها بتونن اگر در آینده در رابطه شون دچار مشکلی شدن به راحتی و با تفاهم به اون مشکل خاتمه بدن.

در برخی نقاط این کشور مردم عقیده دارن که؛ در جشن عروسی یکی از مهمانان عروس رو از محل برگزاری مراسم میدزده و به یکی از کافه های محل می بره؛ و هنگامی که داماد اونها رو پیدا می کنه؛ باید تمامی صورتحساب هرچی رو که میل کردن پرداخت کنه.

تشریفات عروسی در عربستان:

در کشور عربستان مرسومه که؛ عروس و داماد قبل از برگزاری عروسی تمامی لباسهای کهنه و قدیمی خودشون رو دور بریزن. و در عوض لباسهای جدید و شیک خریداری کنن؛ و این کار بدان معناست که اونها باید بعد از مراسم عروسی تمامی خاطره های بد گذشته رو فراموش کنن.

تشریفات عروسی در سوئد:

در کشور سوئد رسم بر اینه که؛ خانواده عروس قبل از برگزاری مجالس عروسی یک عدد سکه طلا در کفش راست عروس و یک عدد سکه نقره در کفش چپ عروس می ذارن. که عروس می بایستی به نشانه احترام به پدر و مادرش تا انتهای مهمانی سکه ها را از کفش خودش خارج نکنه.

تشریفات عروسی در ترکیه:

در بعضی از شهرهای ترکیه مرسومه که؛ قبل از تشریفات مراسم عروسی نام و اسامی کلیه دوستان و آشنایان عروس رو روی کفش عروس می نویسن.

پس از پایان جشن اگه اسم هر شخصی که روی کفش حک شده بود پاک شده باشه

عقیده دارن که اون عروس بعدیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *